Witraż to kolorowy, żywy obraz powstały na skutek połączenia wielu kawałków szkła za pomocą cyny lub profilu ołowianego. Na szczęście od wielu lat obserwujemy zjawisko wychodzenia witraży z obiektów sakralnych na zewnątrz, a co za tym idzie witraż stał się ostatnimi czasy szeroko stosowanym materiałem w architekturze zewnętrznej i wewnętrznej. Jest to element podnoszący walory estetyczne budynków i wnętrz.

Rodzaj szkła oraz jego zróżnicowana faktura gwarantuje możliwości uzyskania wspaniałej gry światła. Fakt ten powoduje, że witraż może stanowić ozdobę praktycznie każdego wnętrza, począwszy od bardzo klasycznych, a skończywszy na bardzo nowoczesnych budowlach.

Równie interesująco wygląda w świetle naturalnym jak i sztucznym, swoją formą i barwą całkowicie odmienia przestrzeń dostarczając Państwu w zależności od natężenia światła codziennie innych wrażeń.

Miejscami gdzie najczęściej montowane są witraże są drzwi zewnętrzne, drzwi wewnętrzne, okna, naświetla sufitowe, meble kuchenne, ścianki działowe. Znajdują one swoje zastosowanie w konstrukcjach szklano- aluminiowych (biurowcach), ogrodach zimowych. Wykonujemy także lampy witrażowe stanowiące wspaniałe uzupełnienia każdego wnętrza.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta coraz częściej nasze prace montujemy w szybach zespolonych, zapewniających odpowiednią izolację oraz bezpieczeństwo. Ma to szczególne znaczenie w przypadku np. drzwi zewnętrznych gdzie wymagana jest szyba bezpieczna typu P4 lub ogrodach zimowych gdzie muszą być spełnione określone parametry termiczne.

Te wszystkie zagadnienia są doskonale opanowane przez naszą pracownię i nic nie stoi na przeszkodzie aby zapewnić Państwu pełnię szczęścia zarówno pod względem artystycznym, duchowym jak i technicznym.

Pozwólcie się tylko Państwo wciągnąć w ten wspaniały świat doznań a reszta należy do nas.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia naszej galerii a przekonacie się Państwo sami, że liczba zastosowań witraży jest nieograniczona i zależy wyłącznie od naszej fantazji, naszych pragnień. My jesteśmy tylko po to aby realizować Państwa marzenia i pragnienia. To świat, w którym jeszcze Państwa nie było. Serdecznie zapraszamy.

Krzysztof Chojnacki